مشاوره آنلاین با دکتر احمد کاویانی در سامانه روبان
       
آدرس وب سایت: www.rubanapp.com 
آدرس اینستاگرام: @ruban_app 
Text

زندگي و تحصيلات

آخرین به روز رسانی- تابستان 1398

دکتر احمد کاویانی در سال 1348 در شهر قزوین به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی تا پایان دبیرستان را در همان شهر به پایان رسانید. در سال 1366 پس از پذیرفته شدن در رشته پزشکی در دانشگاه تهران به تهران آمد و پس از 7 سال در اردیبهشت ماه 1374 درجه دکترای حرفه ای پزشکی را از این دانشگاه اخذ نمود. در مهر ماه همین سال پس از قبولی در امتحان جامع دستیاری، فعالیت تحصیلی خود را در رشته جراحی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پی گرفت و پس از 4 سال در شهریور ماه سال 1378 موفق به اخذ بورد تخصصی جراحی عمومی گردید.

پس از آن دوران مقدس خدمت سربازی را در شهر قزوین گذرانید. در زمستان 1378 و همزمان با سپری کردن دوران خدمت زیر پرچم وی بعنوان معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رییس مرکز بیماریهای پستان جهاد دانشگاهی برگزیده شد و در این مرکز بمدت 4 سال مشغول به فعالیت بود. او در دی ماه 1381 در طی یک رقابت فشرده، با توجه به فعالیتهای علمی و پژوهشی و نگارش مقالات و کتب علمی به عضویت هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درآمد و از آن تاریخ کار خود را در قالب استادیار گروه جراحی این دانشگاه پی گرفت.

دکتر کاویانی در آبانماه 1385 و پس از اخذ پذیرش های لازم جهت ادامه تحصیل به شهر پاریس رفت و دوره فلوشیپ جراحی پستان و سرطان را در مراکز "انستیتو کوری" (Curie Institute) و انستیتو گوستاو روسی (Gistave Roussy Institute) در سال 2007 میلادی با موفقیت به پایان رسانید.

در سال تحصیلی 2008-2007 با توجه به توفیقات علمی و چاپ بیش از 14 مقاله در مجلات بین المللی ، 15 مقاله در مجلات علمی و پژوهشی داخلی و نگارش 2 کتاب تخصصی در زمینه بیماریهای پستان برای گذراندن دوره جراحی انکوپلاستیک پستان در "انستیتو گوستاو روسی"(Gustave Roussy Institute) پاریس پذیرفته شد. او دوره دانشگاهی فوق تخصصی جراحی های انکوپلاستیک و بازسازی پستان را در نوامبر سال 2008 میلادی با موفقیت به پایان برد و موفق به اخذ این دیپلم فوق تخصصی گردید.

چند ماه پس از بازگشت به ایران، در سال 1387 شمسی، با توجه به فعالیت های علمی و آموزشی، پژوهشی و درمانی در دانشگاه علوم پزشکی تهران موفق به ارتقاء رتبه علمی از استادیاری به دانشیاری گردید. پس از آن خدمات او در بیمارستان امام خمینی و دانشگاه علوم پزشکی تهران گسترش بیشتری یافت به طوری که دکتر کاویانی در ساهای ۱۳۸۷ تا ۱۳۸۹ ریاست بیمارستان امام خمینی تهران (بزرگترین مرکز آموزشی پژوهشی و درمانی در کشور) را عهده دارد بود. او از سال 1390 تا 1397 معون پژوهشی دپارتمان جراحی عمومی دانشگاه و از مهر ماه ۱۳۹۲ تا تیر ماه 1397 ریاست دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی نهران را بر عهده داشت.

فعالیت های درمانی دکتر کاویانی در مطب خصوصی و نیز بیمارستان لاله از سال 1388 آغاز و تا پیش از مسافرت علمی ایشان در سال 1397 بدون وقفه ادامه داشت.

در طی سالیان اخیر فعالیت های پژوهشی ایشان سرعت بیشتری گرفته و در حال حاضر مقالات بین المللی ایشان به انگلیسی  از مرز 80 مقاله عبور کرده است. همچنین ایشان انتشار مجله بین المللی Archives of Breast Cancer را با همت و هزینه های شخصی و با کمک اساتید سرشناس از دانشگاه های معتبر در کشورهای آمریکا، فرانسه، ژاپن، سوییس، هلندٰ، انگلستان و ... آغاز نموده است. همچنین در انتشار این مجله دانشگاه علوم پزشکی تهران به عنوان همکار نقش مهمی ایفا می کند.

با توجه به فعالیت های علمی گسترده و موثر، مرتبه علمی دکتر کاویانی در دی ماه سال ۱۳۹۳ با تایید هیات ممیزه دانشگاه علوم پزشکی تهران از رتبه دانشیاری به رتبه "استاد تمامی" ارتقا یافت و از آن پس، به عنوان "استاد تمام" در این دانشگاه مشغول به فعالیت می باشد.

همچنین از سال 2018 میلادی (1397 شمسی) دکتر کاویانی سفری علمی به آمریکای شمالی را آغاز نموده است.