مشاوره آنلاین با دکتر احمد کاویانی در سامانه روبان
       
آدرس وب سایت: www.rubanapp.com 
آدرس اینستاگرام: @ruban_app 

سرطان پستان

 

پیشرفت علم پزشکی در سالیان اخیر باعث گردیده است که تحولی شگرف در انتخاب روشهای تشخیصی و درمانی و درنتیجه موفقیت بیشتر در تشخیص زودرس و درمان بیماری ها ایجاد شود. حتی بیش از این، تغییر عمده ای در نگرش جامعه پزشکی نسبت به بیماری های مختلف برای اخذ تصمیمات، پیش آمده است. یکی از مهمترین و واضح ترین مثالها در این زمینه، تغییر نگرش پزشکان از یک روش "پدر سالارانه" به یک روش "مشارکتی" است. اگر در سالیان گذشته پزشک برپایه اطلاعات پزشکی خود، تنها تصمیم گیر برای امور درمانی بیمار بود، امروزه نقش بیماران به عنوان یکی از پایه های تصمیم گیری بسیار حائز اهمیت است. درحقیقت در بسیاری از موارد و تصمیم گیری ها، امکان انجام کارهای متفاوتی وجود دارد که همگی با اصول علمی منطبق هستند و این تشریک مساعی در تصمیم گیری باعث می شود تا بهترین تصمیم گرفته شود. این موضوع به ویژه در محدوده بیماری های پستان که انواع مختلفی از جراحی، بازسازی، شیمی درمانی و رادیوتراپی وجود دارد، بسیار پراهمیت تر است.

طبیعی است شرط اول برای مشارکت در تصمیم گیری، "داشتن اطلاعات کافی" از مکانیسم ها، روشها و اقدامات پزشکی است. این کتاب در پی این است که با دراختیار گذاردن آخرین اطلاعات علمی کامل و صحیح به بیماران، آنها را در مشارکت در امر درمان خود، کمک نماید. امید است بیماران گرامی بتوانند از مطالب این کتاب، حداکثر استفاده را بنمایند.

 

شما میتوانید با کلیک بر روی این قسمت تمام کتاب را به طور رایگان دانلود نمایید و در صورت بروز مشکل می توانید نسخه کاغذی کتاب را با قیمت 6000 تومان از کتاب فروشی ها و یا از کلینیک پستان دکتر کاویانی تهیه نمایید. توجه بفرمایید که این کتاب برای استفاده عموم نگاشته شده است و استفاده از اطلاعات آن برای انتشار در سایر متون تنها در صورت ذکر منبع مجاز می باشد.

دانلود فایل کامل کتاب

 

 

بخش اول- سرطان پستان، مسافرتی که برای آن برنامه ريزي نکرده بودید

فصل اول- آگاهی از ابتلا به سرطان پستان

 

بخش دوم- اطلاعات مورد نیاز برای سفر

فصل اول- سرطان پستان چيست و علائم آن كدامند؟

فصل دوم- علل و عوامل خطر سرطان پستان کدامند؟

فصل سوم- آيا سرطان پستان، ارثی است؟

فصل چهارم- چگونه سرطان پستان تشخيص داده مي شود؟

 

بخش سوم- وقایع حین سفر

فصل اول- جراحی

فصل دوم- شيمي درماني

فصل سوم- پرتو درمانی

فصل چهارم- هورمون درمانی

فصل پنجم- تیم درمانی در سرطان پستان

 

بخش چهارم- بازگشت از سفر

فصل اول- ورم لنفاوی دست و مراقبت های آن

فصل دوم- زندگی پس از سرطان پستان

فصل سوم- حاملگی، شیردهی و سرطان پستان

فصل چهارم-  بازسازی پستان

فصل پنجم- پیشگیری از سرطان پستان